שנתון תשע"ז

לימודים כלליים

אזרחות - יואב

יואב סימון

עובד ביאסא מיום הקמתו בספטמבר 1990. בשנתיים הראשונות כמדריך בפנימייה, והחל מהשנה השנייה גם כמורה לאזרחות, מחנך ורכז שכבה. חבר הנהלת בית הספר מאז 2009. בשנים  האחרונות מרכז את הקשר עם ארגון בוגרי בית הספר. יליד ירושלים, נשוי לאורלי ואבא של נעה, נטע ועדי. בסעיף: "סדר וניקיון במחברותיו" קיבל תמיד ציון שלילי וסוחב את ההפרעה הזאת עד היום :-)

קרא עוד על יואב סימון

אזרחות - יואב

להיות אזרחים במדינת ישראל- מדינה יהודית ודמוקרטית.

תיאור הקורס

השיעור מתקיים בשני צירים:1. תכנית הלימודים לבגרות של משרד החינוך (מצורף קובץ ובו רשימת הנושאים הנלמדים). 2. הרחבה והעמקה במסר נושאים על פי בחירת המורה והקשורים להתפתחות התרבות הפוליטית במדינת ישראל על הבעיות וההישגים שבה. עיקר הדגש הוא התמודדותה של הדמוקרטיה הישראלית, לטוב ולרע עם מערכת האיומים: החיצוניים והפנימיים כגון: האיומים הביטחוניים מבחוץ או מורכבותה (השסעים) של החברה הישראלית מבית.

מטרות הקורס

1. הבנת המורכבות הייחודית של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. 2. יכולת ליישם את הידע הנלמד על האירועים המתרחשים סביבנו. 4. קריאה ביקורתית ומושכלת של התקשורת על שלל צורותיה. ויכולת אבחנה בין עיקר לטפל. 3.לעודד את התלמידים לגלות עניין ומעורבות בהתרחשויות החברתיות, כלכליות ופוליטיות במדינה גם בעתיד.

דרישות הקורס

הגעה בזמן לשיעור. נוכחות סדירה מעורבות והשתתפות פעילה תוך גילוי עניין וסקרנות. ידיעת מה של האירועים המרכזיים בחדשות.

מהלך הקורס

א. שיעורי מבוא הנוגעים להתנהלותו של דוד בן גוריון וההסדרים הראשונים שקבע עם ההכרזה על הקמת המדינה. ב. מגילת העצמאות ומעמדה ג. התגבשותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית והמורכבות של היותה מדינה יהודית ודמוקרטית. ד. במהלך השנה נקיים כמה פעיליות מחוץ לכותלי ביה"ס שיעסקו בשסעים השונים במדינת ישראל.

מטלות וקביעת ציון

מבחנים ועבודות 80%

השתתפות ומעורבות(הערכת מורה) 20%

ביבליוגרפיה

תינתן בהמשך