שנתון תשע"ז

מגמת המוזיקה

קומפוזיציה

ישראל שרון

מלחין ומנצח, בוגר האקדמיה למוזיקה בתל אביב. מלמד תזמור וניתוח יצירות בביה"ס הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב. מראשי אנסמבל קפריזמה. זוכה פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה לשנת 2002. משמש ראש מגמת המוזיקה מזה שלוש שנים. ביאסא מוביל את כיתת הקומפוזיציה ומנחה את כיתות י"ב בהלחנת פרויקט הסיום.

קרא עוד על ישראל שרון

קומפוזיציה

תיאור הקורס

שיעורי הקומפוזיציה הינם שיעורים העוסקים ביצירה, תוך התייחסות לנושאים תיאורטיים שונים ותוך הקניית אמצעים טכניים וקריטריונים מוסיקליים שונים. התלמיד עובר תהליך הדומה לזה המתרחש בלימוד הנגינה,כלומר, התקדמות הדרגתית ככל שהשליטה באמצעים הטכניים משתכללת.

מטרות הקורס

הבנה עמוקה ויסודית של תהליך היצירה המוסיקאלית המשלב ,בצד ההבעה המוסיקאלית , אלמנטים חשיבתיים וטכניים המאפשרים הגעה לתוצאה משכנעת. זו גם הדרך הטובה ביותר להעריך את היצירות להן אנו מאזינים ושאותן אנו מנגנים.

דרישות הקורס

נוכחות בשיעורים ועבודה רציפה לאורך השנה.

מהלך הקורס

התלמידים מקבלים משימות - כתיבה לכלים מסויימים או כתיבה בצורה מסויימת (כגון וריאציות) או משימה של תזמור או עיבוד. התלמידים עוברים תהליך של בדיקת העבודה ותיקונים שונים אותם יש לבצע. במשך הזמן ניתן גם להציע רעיונות עצמאיים. בסוף כל משימה אנו משתדלים להציג את התוצאות בקונצרט.

מטלות וקביעת ציון

50% פרויקט 50% עבודה רציפה ונוכחות בשיעורים