שנתון תשע"ז

מגמת האמנות

בינתחומי

חיים בן שטרית

חיים בן שטרית מרכז את המגמה לאמנות מיום הקמתו של בית הספר, מוביל את תוכנית הלימודים ויחד עם צוות המגמה אחראי על התחדשותה לאורך השנים. חיים בוגר בהצטיינות של המחלקה לאמנות בצלאל בשילוב לימודים באקדמיה לאמנות של פריס בהנחיתו של האמן כריסטיאן בולטנסקי. בתחילת שנות התשעים עסק בעיקר בציור וזכה בפרסים רבים ביניהם פרס ג'קסון פולוק לציור בארה"ב, פרס מאנה כץ, פרס האמן הצעיר ומענקי קרן תרבות אמריקה ישראל. בעשר השנים האחרונות חיים עוסק במיצבים ווידאו ארט בארץ ובחו"ל, זכה בפרס הראשון בפסטיבל וידאופורמס בצרפת, השתתף בפרויקטים ותצוגות בצרפת, אנגליה, אוסטריה, איטליה, קנדה, מרוקו וגרמניה.

קרא עוד על חיים בן שטרית

בינתחומי

תיאור הקורס

עיסוק בדימוי הנע והנשמע באמנות, תרבות וחיים בני זמננו. התמקדות בשלושה נושאי חתך-הגוף, המרחב הוירטואלי, יחסי משיכה דחייה ומאבקים על הבכורה בין האמנות לפילוסופיה. הפוגות ארוכות יותר בחלק העיוני, מעבר לסדנאות עבודה והנחייה אישית לקראת פרויקטים אישיים.

דרישות הקורס

קורס בחירה שההשתתפות בו מותנת בעמידה בקורס המבוא בכיתה י'. השתתפות ותרומה קונסטרוקטיבית לדיונים. הרצאה והגשת שני פרויקטים בכל סמסטר,ופרויקט מסכם בסוף השנה. הקפדה על הגשות בזמן.

מהלך הקורס

הרצאות, עבודה, הנחייה אישית.

מטלות וקביעת ציון

50%-הגשת הפרויקטים וההרצאות בזמן. 50%-תהליך מתמשך ומעמיק סביב הפרויקטים המעשיים.