הרשמה

תהליך הקבלה ליאסא

לילדים מחוננים ומצטיינים יש עולם שלם של צרכים מיוחדים שצריכים לקבל מענה כדי שיוכלו לפרוח.

התיכון והפנימייה של יאסא, הוקמו על מנת לתת מענה שלם כזה – אינטלקטואלי, חברתי ורגשי. כבר מעל ל-25 שנה שאנחנו מתמחים בטיפוח נוער מחונן ומצטיין בתחומי המדעים, המוזיקה, האמנות ומדעי הרוח.

אנחנו מזמינים אתכם ליום פתוח כדי לחוות את בית הספר מבפנים ולהבין את הייחוד שלו לעומת תכניות אחרות. היום הפתוח מתחיל בשעה 15:00 ונמשך כ–4 שעות. התכנית כוללת שיחה עם מנהל בית הספר, סיור ברחבי הקמפוס בהדרכת תלמידים, שיחה עם ראשי מגמות ההצטיינות ופאנל שאלות ותשובות עם מנהל בית הספר, מנהל הפנימייה ותלמידים.

הקבלה לבית הספר כרוכה במעבר מבחן, ראיון אישי וסדנה. הסבר מלא על תהליך הקבלה יינתן במהלך היום הפתוח. 

נשמח לפגוש אתכם ביום הפתוח!

הרשמה למבחן - תיכון


בכל שנה מתקבלים לתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות עד 100 תלמידים לכיתה י'. תהליך הקבלה כולל שלושה שלבים: מבחן, ראיון אישי וסדנה בתנאי פנימייה. מטרת תהליך הקבלה היא לזהות את מידת ההתאמה של בית הספר לתלמיד ואת התאמת התלמיד לבית הספר, זאת תוך נסיון להגיע להיכרות מעמיקה עם התלמיד, יכולותיו, תחומי העניין שלו ומקורות ההנאה וההנעה שלו.

שלב א' - בחינות הכניסה

בחינות הכניסה מתקיימות בכל שנה בחודשי הסתיו והחורף במספר מוקדים (בדרך כלל בירושלים ובחיפה). אין צורך להתכונן לבחינה. למבחן שני חלקים. חלקו הראשון של המבחן נערך מטעם האגף למחוננים ולמצטיינים של משרד החינוך ומתבצע ע"י מכון קרני. חלקו השני של המבחן נערך על-ידינו, ובו יידרשו המועמדים למלא שאלון ביוגרפי מקיף. תלמידים המועמדים למגמת מדעי הרוח יצטרכו לעבור מבחן נוסף בהבנת הנקרא.
ההשתתפות במבחן כרוכה בתשלום של 200 ש"ח שישולמו ישירות למכון קרני.
*הקבלה לבית ספרנו אינה מוגבלת לתלמידים שהוכרו או יוכרו כמחוננים בלבד. כמו כן קבלה לבית ספרנו אינה מהווה אישור של האגף למחוננים ומצטיינים על איתורו של המועמד כמחונן.

יש להרשם למבחן באמצעות מילוי שני טפסי הרשמה: האחד כאן, באתר בית הספר בקישור שמופיע בראש העמוד, והשני באתר האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך בטופס בקישור זה: רישום באתר האגף למחוננים

ההרשמה לתיכון פתוחה עד למועד 28 בפברואר 2018


שלב ב' - הראיון האישי

כל מועמד שעבר בהצלחה את שלב המבחן, מוזמן לראיון עם צוות מורים מסגל בית-הספר, בהתאם למגמת ההצטיינות בה בחר.

שלב ג' - סדנת הקבלה

תלמיד שעבר בהצלחה את השלב השני מוזמן לסדנת קבלה בת יומיים-שלושה. הסדנה כוללת חוויה בית-ספרית מרוכזת, שבמסגרתה לומדים המועמדים על פי שיטות הלימוד המיוחדות של בית-הספר במגמות השונות, משתתפים בפעילויות חברתיות וסדנאות וחווים חיי קהילה במעונות הקמפוס. השנה תתקיים הסדנה בין התאריכים 25-27/3/2018.

 * ההשתתפות בסדנה כרוכה בתשלום 

* לא ניתן להשלים את תהליך הקבלה ללא השתתפות בסדנה!

הרשמה ליום פתוח - תיכון

ימים פתוחים

אנו מזמינים אתכם, מועמדים והורים, להשתתף באחד מהימים הפתוחים שאנו מקיימים במהלך תהליך הקבלה לקראת שנת הלימודים הבאה. אנו מאמינים כי מוטב לחוות את בית ספרנו מבפנים ולעמוד על ייחודו מקרוב. ליום הפתוח תפקיד חשוב בהחלטה אם להצטרף אלינו. תוכנית היום הפתוח כוללת שיחה עם מנהל ביה"ס, סיור ברחבי הקמפוס בהדרכת תלמידינו, שיחה עם ראשי מגמות ההצטיינות ופאנל שאלות ותשובות עם מנהל ביה"ס, מנהל הפנימיה והתלמידים. כל מי שמעוניין להשתתף ביום הפתוח מתבקש למלא את הטופס בקישור למעלה בדף זה. 

שימו לב, תוכנית היום הפתוח מתחילה בשעה 15:00 ונמשכת כארבע שעות והיא מובנית לגמרי, רצוי להיות נוכח למשך היום במלואו.

הרשמה לחטיבת הביניים

תהליך הקליטה לחטיבה

תהליך הקליטה לבית הספר מבוסס על היכרות מעמיקה בין התלמיד, הוריו ובית הספר ועל תיאום ציפיות כן ואמיתי בין המשתתפים. מטרת התהליך היא לאפשר לבית הספר להכיר את המועמדים, לתת למועמדים ולהוריהם משוב והבנה של מידת המחויבות הנדרשת מהם על מנת שנוכל להבטיח את הצלחת המעבר לבית הספר. על כל מועמד יהיה לקחת חלק בכל שלבי התהליך ללא יוצא מן הכלל ובשלב מתן המשוב ישתתפו גם הורי המועמדים. תהליך הקליטה יהיה מורכב מסדרה של 3 סדנאות (מועדי הסדנאות יפורסמו בהמשך) בשעות אחר הצהריים. במסגרת כל סדנה יעברו התלמידים שיעורים ופעילויות בסגנון וברמת ההוראה שתהיה בחטיבה. במהלך הסדנאות יילמד חומר לימוד חדש והתלמידים יבצעו מטלות על מנת לבחון את יכולותיהם. כמו כן במהלך הסדנאות או לאחריהן נזמין חלק מהתלמידים לשיחות היכרות אישיות. עם סיום הסדנאות כל תלמיד והוריו יקבלו מצוות בית הספר משוב על תפקודו במהלך הסדנאות וכן שיקוף באשר להערכתנו המקצועית על סיכויי ההצלחה של התלמיד בבית הספר. משוב זה יינתן לקראת סוף חודש פברואר ותחילת חודש מרץ. בחלק מהמקרים נבקש לערוך שיחה בין נציגות מצוות בית הספר עם התלמיד והוריו (נוכחות ההורים והתלמיד חובה במקרים אלה). כל תלמיד שירצה בהמשך התהליך ויעמוד בתנאי של השתתפות מלאה שלו ושל הוריו בכל התהליך, יעבור להגרלה שתתקיים במנהל חינוך ירושלים.

לבירורים נוספים ניתן ליצור קשר עם מזכירות חטיבת הביניים: 02-5418790