זכיות ופרסים

תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל, 2015

תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל, 2015

שני פרסים ראשונים, ציון לשבח ופרס מיוחד לתלמידי יאסא

גם השנה זכו תלמידינו בפרסים חשובים בתחרות המדענים הצעירים של מוזיאון המדע. מתוך 59 העבודות שעלו לשלב הגמר 13! היו של תלמידי יאסא שקטפו גם שניים משלושת פרסי המקום הראשון.

נועם יונגרמן, תלמיד כיתה י"ב במגמת מדעים, זכה במקום הראשון בתחום מדעי הטבע והמתמטיקה על עבודתו: "על גדילה ודעיכה במבני איצבוע צמיגי" .

קדם שניר, תלמידת כיתה י"ב במגמת מדעי הרוח, זכתה במקום הראשון בתחום היסטוריה ומדעי החברה על עבודתה: "קידוד היחס הפרדיקטיבי בשפות ממוקדות תימה" .

נועה חן, תלמידת כיתה י"ב במגמת מדעי הרוח, זכתה במקום השני בתחום היסטוריה ומדעי החברה על עבודתה: "האלה אשרה בתקופת המקרא ובספרות חז"ל" .

טאילי הרדימן, תלמידת כיתה י"ב במגמת מדעי הרוח, זכתה ב"פרס מיוחד על עבודה יצירתית" על עבודתה: "יחסי הגומלין בין אסתטיקה ורוע בקולנוע".

רועי קדם, תלמיד כיתה י"ב במגמת מדעים, זכה בציון לשבח על עבודתו: "אפיון מעגלי בקרה מורכבים ביחסי וירוס-מאכסן" .

תחרות מדענים ומפתחים צעירים לישראל משמשת סניף ישראלי של שתי תחרויות בינלאומיות: תחרות אינטל אייסף בארה"ב (Intel ISEF) ותחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי (EUCYS). מבין הפרויקטים שהגיעו לשלב הגמר נבחרו על ידי חבר השופטים תשעה פרויקטים חדשניים שבוצעו על ידי 12 תלמידים. שישה מבין הזוכים מייצגים את ישראל בתחרות אינטל אייסף ( Intel ISEF) המתקיימת בפיטסבורג, פנסילבניה, ארה"ב . בתחרות משתתפים למעלה מ-1700 בני נוער המגיעים מלמעלה מ-70 מדינות מרחבי העולם, מתוכם התמודדו השנה בתחרות 15 תלמידי יאסא!

תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל היא תחרות לאומית, המיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים שכתבו עבודות גמר, שכללו פרויקטים מחקריים בתחומי המדע השונים ופרויקטים טכנולוגיים הנדסיים. התחרות הלאומית, מתקיימת מזה 18 שנה בניהולו של מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים ובשיתוף מלא עם משרד החינוך, המינהל לתקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, כחלק מהתכנית של האיחוד האירופי לקידום שיתוף פעולה בין בני נוער בתחומי המדע והטכנולוגיה, בתמיכת חברת אינטל, ובחסות האקדמיה הלאומית למדעים.