לקריאת הכתבה

בוגר מחזור ב', ד"ר יובל טבח עומד בראש צוות מחקר לפיתוח טיפול כנגד סרטן

31/10/2017 |
פיתוח מסעיר במחקר חדשני בסרטן: "מתג" המפעיל את המערכת החיסונית לתקוף תאים סרטניים כאשר הוא מזהה סימנים של המחלה
במחקר משותף של חוקרים מהMIT ומהאוניברסיטה העברית פותח "מתג" חלבוני המעורר תגובה חיסונית רק כשהוא מזהה את התאים הסרטניים, זאת מבלי לפגוע ברקמות בריאות אחרות, כך פורסם השבוע בכתב העת היוקרתי Cell.
להמשך...

סיור סליחות נוסח יאסא

14/10/2017 |
סיור סליחות נוסח יאסא לשכבה י"א. יצאנו בלילה קריר ונעים לסיור סליחות בירושלים. הסיור נוהל באופן שונה מהרגיל. ראשית, נסענו לכיוון בית הכנסת ברמת שרת. מי שבחרו נכנסו להשתתף בתפילה ומי שלא השתתפו בלימוד בנושא-"בין אדם לאלוהיו, בין אדם לאין אלוהיו". התחלנו לטייל באיזור החאן. ליד משכנות שאננים התחלנו בתרגיל סולו מלווה טקסטים - "בין אדם לעצמו". המשכנו במסלול, בתחנה הבאה, "בין אדם לחברו", ישבנו בחברותות של שניים. בהמשך, פורום הלומדים גדל יחד עם נושאי הלימוד בתחנות הבאות: "בין אדם לעמו" ו"בין אדם לעולמו". עם שחר אכלנו לחמניות טריות של בוקר. בשעות האחרונות כבר נרשמה עייפות כבדה אך האווירה המיוחדת ליוותה אותנו עד לסיום.
להמשך...

מלאכת העיצוב של חטיבת הביניים הושלמה

13/10/2017 |

לאחר חודשים ארוכים של עבודה, הושלמה מלאכת העיצוב של חטיבת הביניים. אתגר לא פשוט היה ליצור סביבה לימודית לחטיבת הביניים בתוך מבנה בית הספר היסודי גואטמלה. בשיתוף פעולה עם צוות בית הספר גואטמלה והמנהלת רוני אוחנה, המעצבת גלי שגב ומנהלת החטיבה ענת מעוז, הצלחנו להגיע לתוצר היפה. חטיבת הביניים נפתחה השנה כחטיבה צומחת עם 60 תלמידים בכיתה ז'. ההרשמה לימי החשיפה לחטיבת הביניים תפתח בקרוב.

לקריאת הכתבה

גאים בבוגר בית הספר, אלמוג סגל.

09/10/2017 |
אנו מברכים את אלמוג סגל, תלמידו של תומר לב בבית הספר למוסיקה בוכמן- מהטה על זכייתו בפרס הראשון ובפרס אהוב הקהל בתחרות הפסנתר הבינלאומית MozArte באאכן גרמניה.
לקריאת הכתבה

לראשונה בארץ: תלמידי תיכון ילמדו קורס בינה מלאכותית

06/09/2017 |

במקום לחכות שהתלמידים יגיעו לצבא ושם יחשפו לתחום או יבחרו ללמוד בו לאחר שחרורם, מהשנה תלמידי התיכון למדעים ולאמנויות בירושלים יעברו סדנת העשרה בנושא ע"י יזם ההייטק ד"ר אורי רוקני

לקריאת הכתבה

התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות: ככה נראה ספק סדרתי של חיילים ביחידות העילית במודיעין

25/11/2016 |

כתבה על יאסא באתר מאקו...

להמשך...

כנס החינוך של מדינות ה- OECD

02/10/2016 |

ביום ראשון ה- 25/9 התארחו ביאסא משתתפי כנס החינוך של מדינות ה- OECD.
בכנס השתתפו נציגים מלמעלה מ- 30 מדינות...
 

ביום ראשון ה- 25/9 התארחו ביאסא משתתפי כנס החינוך של מדינות ה- OECD.
בכנס השתתפו נציגים מלמעלה מ- 30 מדינות, כולל שרי חינוך, שגרירים ונציגים של מוסדות וארגונים חינוכיים ממגוון תחומים.
אורח הכבוד במפגש שנערך ביאסא היה זוכה פרס נובל, הפרופסור ישראל אומן.
משרד החינוך ביקש להציג בפני משתתפי הכנס את בית הספר שלנו כמוסד חינוכי חדשני ומוביל.
שר החינוך, נפתלי בנט ראיין את תלמידי י"ב איתמר בוחניק, נדב קלוגר ונגה נקש, על הלימודים והפעילות שהם חווים ביאסא. 

להמשך...

ד"ר כרמית לוי בהרצאה ביאסא

02/10/2016 |

ד"ר כרמית לוי מבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב נפגשה עם תלמידי מגמת המדעים לשיחה על מחקרה פורץ הדרך בחקר סרטן העור מלנומה.

ד"ר לוי סיפרה לתלמידים על הגילויים האחרונים שהיא גילתה בחקר המחלה שהתפרסמו לאחרונה בשער כתב העת היוקרתי nature. המחקר של ד"ר לוי עוסק בפענוח המנגנון שהופך את התאים הסרטניים לגרורתיים. במחקר תוארו גם מספר כימיקליים שיכולים למנוע את התהליך ולבטל את יכולתם של התאים לייצר גרורות. 

בדרכה הייחודית והלא פורמלית הכניסה אותנו ד"ר לוי לעולם המחקר ולשיקולים השונים שמלווים אותה בעבודתה.

זו היתה הרצאה מעוררת השראה בה קיבלנו הצצה לעולמה של חוקרת צעירה בה נחשפנו לתאבון האדיר שמלווה את עולם המחקר.

 

לקריאת הכתבה

אלון קדם - תערוכה חדשה

17/09/2016 |

אלון קדם, בוגר מגמת האמנות משתתף בתערוכה "ציור למשל" העוסקת בהיבטים של פירוק והפשטה בציור ישראלי עכשווי . במקביל משתתף אלון בתערוכת זוכי פרס מוזס לאמנים צעירים, בבית האמנים בירושלים. פרס מוזס נחשב לאחד הפרסים החשובים לציור ישראלי עכשווי. במקביל, ציוריו של אלון יוצגו במרכז חדש לאמנות בסין הרחוקה, זאת לאחר שקבוצת אוצרים ומנהלי מוזיאונים מסין ביקרו בישראל, והחליטו לרכוש לאוספים שלהם יצירות של אלון.

לקריאת הכתבה

תערוכה חדשה - מידד אליהו

17/09/2016 |

עבודות של מידד אליהו, בוגר מגמת האמנות, מוצגות בתערוכה "מאראג" - מבט על השפעות המערב על ציור ישראלי עכשווי, באוצרותה של חוקרת האמנות דר סמדר שפי, בה משתתף בוגרנו המוכשר והאהוב מידד אליהו. במקביל, מידד, הוזמן להשתתף בביאנלה לאמנות עכשווית בקוצין,הודו, ובכך יסגור מעגל מרגש עם ארץ ותרבות המוצא של הוריו המתגוררים במושב מסילת ציון.

לקריאת הכתבה

כל ספר של נורית זרחי הוא ברכה

15/09/2016 |
מאמר של עינה ארדל על ספרה החדש של נורית זרחי
לקריאת הכתבה

ראיון עם איתי לציון פתיחת שנת הלימודים

01/09/2016 |
ראיון מיוחד עם מנהל יאסא, איתי בנוביץ עבור מעריב, לציון פתיחת שנת הלימודים 
לקריאת הכתבה

לימודי האזרחות - מאמר דעה

28/08/2016 |
מאמר דעה של מנשה שרביט, מורה להיסטוריה ולאזרחות
למרות כל הסערות סביב לימודי המקצוע, בתוך הכיתה המורה הוא המלך. לא רק שאני יכול לדבר בכיתה על מחיר הכיבוש ועל מצוקות חברתיות כלכליות, זה גם מה שהתלמידים מצפים ממני
להמשך...

לטינית, סיום מחזור ראשון

27/08/2016 |

בחודש מאי האחרון נערך באוניברסיטה העברית בהר הצופים טקס סיום מרגש (נרשמו דמעות!) של המחזור הראשון שסיים 3 שנות לימוד לטינית ביאסא (מכיתה י' ועד י"ב), 

במעמד דיקן הפקולטה למדעי הרוח, פרופ' דרור ורמן, ראש החוג ללימודים קלאסיים, ד"ר עמיאל ורדי, ומרצים בכירים נוספים.
במהלך הטקס קבלו בוגרי המסלול ביאסא מכתב רשמי מטעם החוג ללימודים קלאסיים שבאוניברסיטה העברית בירושלים, המעניק פטור מלימודי לטינית ברמת מתחילים, במידה שיבחרו ללמוד בעתיד באוניברסיטה העברית. הפרויקט החל לפני שלוש שנים ביוזמת מספר תלמידים, שפנו לדיקן הפקולטה למדעי הרוח דאז, פרופ' ראובן אמיתי, בבקשה לשלב לימודי לטינית במהלך לימודיהם בתיכון. הפנייה נענתה בחיוב וכך החל מסלול לימודים תלת-שנתי במסגרת מגמת מדעי הרוח, הפתוח עבור כלל תלמידי ביה"ס.

המורה אלה קפלן מספרת שבתחילת הדרך היתה שאיפה שהתלמידים ילמדו במשך שלוש שנים את מה שבאוניברסיטה לומדים בשנה אחת, ובסופן הם יגיעו לסיום קורס אוניברסיטאי ברמת מתחילים. בפועל, המחזור הראשון סיים את לימודיו ברמה גבוהה בהרבה. כבר בסוף השנה השנייה ללימודים הם נבחנו במבחן שמסכם את רמת המתחילים. במהלך כיתה י"ב המשיכו התלמידים להעמיק בחומר ונחשפו למבחר יצירות של מחברים קלאסיים כמו: קיסר, קטולוס, קיקרו, ורגיליוס ועוד.
מכיוון שהפרויקט הינו תחת חסות של החוג ללימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית התלמידים זוכים לביקורים והרצאות של מרצים מהחוג ללימודים קלאסיים ומתחומים קרובים אחרים.
כמו כן מדי שנה יוצאים התלמידים לסיור באגף הקלאסי במוזיאון ישראל בהדרכת אבנר אקר, שחושף אותם לכללים הבסיסיים בקריאת כתובות לטיניות החקוקות על גבי אבנים מהתקופה הרומית. במהלך הסיור מתנסים התלמידים בפיענוח הכתובות – מיומנות שהינה תחום-ידע בפני עצמו (אפיגרפיה).
לסיום – אלה מבקשת לשלוח תודות ומלים חמות לדר' עמיאל ורדי על תמיכתו ועזרתו במהלך שלוש השנים, כולל הכנת מילון לטיני-עברי, במיוחד עבור תלמידי התיכון, שמקל עליהם מאוד את ההתמודדות עם השפה העתיקה, ולמר אבנר אקר על התמיכה ושיתוף הפעולה ההדוק.
 
לקריאת הכתבה

הערך מוטל בספק: התיכון בירושלים שמתנגד למסעות לפולין

08/02/2016 | 5

איתי בראיון על המסע בארץ בעקבות השואה שעורך בית הספר מזה שש שנים במקום הנסיעה המקובלת לפולין

לקריאת הכתבה

המורדים - גרסת המציאות

08/02/2016 | 5

כתבה על פנימיות בכלל ועל יאסא בפרט - מעריב לנוער

לקריאת הכתבה

פרס טראמפ להוראה איכותית לגיא אשכנזי

29/11/2015 | 2

אנו גאים להודיע על זכיתו של מורה הכימיה האהוב שלנו, גיא אשכנזי בפרס טראמפ להוראה איכותית.

גיא משמש שנים רבות כמורה לכימיה ביאסא, הוא גם משמש כראש תחום כימיה במכון למצוינות בהוראה, וכן כמנחה מורים בפרויקט מורים-חוקרים באוניברסיטה העברית.

לקריאת הכתבה

ראיון עם רוברט (בוב) אשר - מייסד התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות

16/11/2015 | 3

ראיון מיוחד לציון 25 שנה לייסוד התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, עם בוב (רוברט) אשר, שייסד את התיכון ביחד עם רעייתו מרי ג'יין אשר ועם רפי עמרם ז"ל.

לקריאת הכתבה

להמשך...

למה לטרוח לבוא ללמוד כאן?

19/10/2015 | 5

אז שאלנו את מורי יאסא: למה לטרוח לבוא ללמוד כאן? קיבלנו המון תשובות, חלק רציניות, חלק מצחיקות.
הנה מבחר מהן:

 

"כי הוא בית ספר מצמיח" אריאלה (אנגלית)

"כי זו הזדמנות נדירה בחיים לצאת מהבועה ולחיות בבועה בו זמנית: פריביליגיה ותענוג שיש רק ביאסא ללמוד עם אנשים דומים לכם מבחינת עניין אינטלקטואלי אמיתי וסקרנות לידע, ושונים מכם בכל-כך הרבה בחינות אחרות (מיקום גיאוגרפי, מגזר, סגנון חיים...)" טלי (מתמטיקה)

"ביאסא לוקחים אותך ואת היכולות שלך ברצינות. אוספים מורים ומורות מצוינים, מומחים בתחומים שלהם, שאכפת להם רק שתלמדו ברמה גבוהה, דורשת, מאתגרת, ומעניינת..." תום (מחשבים)

"מזכירות מדהימות !!!!" רותי (מזכירת המנהל)

"כי זה מקום של דו קיום המתעלה מעל גזע , דת או לאום.  דווקא בתקופה לא פשוטה זו, כיף להתבונן סביב ולקבל תחושה כיצד נראה מקום של שלום." משה (מתמטיקה)

להמשך...

פעילות קהילתית יחודית

09/10/2015 | 3

כתבה על אחת מתוכניות הפעילות הקהילתית הייחודיות ביותר ביאסא