הוועד המנהל

נאוה נולדה בירושלים לגד ליבלינג שברח מגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה, ולצפורה שעלתה לארץ ישראל מרוסיה.

היא סיימה תואר ראשון בכימיה ופיזיקה ב-1963, תואר שני בכימיה ב-1965 ותואר שלישי בכימיה ב-1970 – כולם באוניברסיטה העברית. בשנת 1968 החלה את הקריירה האקדמית שלה באוניברסיטה העברית כעוזרת הוראה במכון לכימיה.

בשנות ה-70 נמנתה עם החבורה הקטנה והצעירה שהקימה את האוניברסיטה הפתוחה, פיתחה חומרי למידה במדעי הטבע, בעיקר בכימיה, הייתה מרצה בכירה וראש צוות הערכה, חברה בתת-ועדה על של מדעי החיים והטבע וחברת מועצה באוניברסיטה הפתוחה בין השנים 1975 – 1985.

נאוה הפיקה בארצות הברית את הסדרה המדעית “עולם הכימיה” (The World of Chemistry), ביחד עם צוות מדענים. הסדרה תורגמה לעברית ונלמדת באוניברסיטאות בישראל.

בשנת 1985 שבה אל האוניברסיטה העברית בדרגת מרצה בכיר, ב-1988 מונתה לפרופסור חבר וב-1998 מונתה לפרופסור מן המניין. ב-1992 מונתה לראש המרכז ויו”ר החוג להוראת המדעים באוניברסיטה העברית.

בשנים 1992–1999 הקימה וניהלה את המרכז למולטימדיה באוניברסיטה העברית. המרכז המיועד לקידום ההוראה בחינוך הגבוה.

בשנת 1994 הקימה, ביחד עם דודו רשתי, את אתר האינטרנט החינוכי “סנונית”. על פעילותו של אתר זה זכתה בפרסים רבים, בהם פרס היובל למצוינות (Jubilee Award for Excellence) ופרס קיי על טכנולוגיה וחדשנות יוצאים מן הכלל במדע (Kay’s Award for Outstanding Technology and Science Innovation).

נאוה הייתה פרופסור אורח במחלקה לכימיה וביוכימיה באוניברסיטת מרילנד בארצות הברית.

בשנת 1999 מונתה לנשיאת מכללת הדסה וכיהנה בתפקיד זה עד 2012. משמשת כיו”ר של מספר ועדות לאומיות בתחום החינוך. היא עמית בינלאומי של האגודה האמריקנית לקידום המדע (American Association for the Advancement of Science). קידמה יוזמה לקידום של מנהיגות נשים בתחום הרפואה במזרח התיכון, במסגרת פרויקט “ELAM”.[1] מילאה וממלאת בהתנדבות תפקידים בכירים בגופים מרכזיים כולל ייצוג של ישראל בארגון “אימפקט אקדמי” (Academic Impact) של האו”ם, יו”ר של תחרות המדענים הצעירים בישראל, יו”ר הוועד המנהל של מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים, ויו”ר הוועדה למדע וטכנולוגיה לחטיבות הביניים של משרד החינוך.

בשנת 2006 זכתה בפרס למנהיגות גלובלית מטעם אוניברסיטת דרום פלורידה. נמנתה עם מדליקי המשואות בטקס הדלקת המשואות שבפתיחת יום העצמאות תשס”ז.

בשנת 2008, מונתה על ידי שרת החינוך, יולי תמיר, ליו”ר הוועדה לבדיקת הוראת המתמטיקה במערכת החינוך. בשנת 2009 מונתה על ידי ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, למועצת החינוך של העיר. בשנת 2015 נבחרה לקבל את עיטור יקיר ירושלים.

פרופ’ בן צבי מתגוררת בירושלים עם בעלה, ד”ר עמוס בן צבי.

בוב נולד בשיקגו שם גם למד, התחתן והקים משפחה ועסקים. לרעייתו, מרי ג’יין ולו, שלושה ילדים ושישה עשר נכדים המתגוררים ברובם בסביבת שיקגו.
בשנת 1989 ייסד בוב אשר יחד עם איש החינוך הישראלי, רפי עמרם, אתו כבר שיתף פעולה בהקמת מחנות מתא”ן, את העמותה למצוינות בחינוך, כיום “המרכז הישראלי למצוינות בחינוך”. מטרתה הראשונה והעיקרית של העמותה הייתה הקמת וביסוס מעמד התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות.
בין השנים 1984-1988, שימש בוב כנשיא אייפא”ק וכיום משמש כנשיא כבוד של הארגון. כמו כן, שימש בוב כיו”ר של המועצה האמריקאית למען מכון וייצמן. בוב חבר כבוד במועצה של מכון וושינגטון למדיניות במזרח הקרוב, ארגון שעוסק בענייני המזרח התיכון.
בוב קיבל תואר דוקטור לשם כבוד ממכון וייצמן והוא חבר במועצת המנהלים הבינלאומית של המכון. במשך שנים ארוכות שימש יו”ר של פדרציית יהודי שיקגו. במהלך השנים השתתף במועצות מנהלים של ארגונים לאומיים שונים בארה”ב. כיום, מקדיש בוב את רוב זמנו לתרומה לקהילה.