הרשמה

תהליך הקבלה ליאסא

בכל שנה מתקבלים לתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות עד 100 תלמידים לכיתה י'. תהליך הקבלה כולל שלושה שלבים: מבחן, ראיון אישי וסדנה בתנאי פנימייה.

הרשמה למבחן - תיכון

שלב א' - בחינות הכניסה

בחינות הכניסה מתקיימות בכל שנה בחודשי הסתיו והחורף במספר מוקדים (בדרך כלל בירושלים ובחיפה). הבחינה עוצבה במיוחד כדי לענות לצרכים הייחודיים של בית-ספרנו וכוללת מספר תת-בחינות – מבחן פסיכוטכני של מכון קרני וכן מבחנים בהבנת הנקרא ובחשיבה מתמטית של ביה"ס כמו גם שאלון אישי נרחב. הערה חשובה, אין צורך להתכונן לבחינה. ההשתתפות במבחן כרוכה בתשלום של 250 ש"ח שישולמו ישירות למכון קרני.

שלב ב' - הראיון האישי

כל מועמד שעבר בהצלחה את שלב המבחן, מוזמן לראיון עם צוות מורים מסגל בית-הספר, בהתאם למגמת ההצטיינות בה בחר.

שלב ג' - סדנת הקבלה

תלמיד שעבר בהצלחה את השלב השני מוזמן לסדנת קבלה בת יומיים-שלושה. הסדנה כוללת חוויה בית-ספרית מרוכזת, שבמסגרתה לומדים המועמדים על פי שיטות הלימוד המיוחדות של בית-הספר במגמות השונות, משתתפים בפעילויות חברתיות וסדנאות וחווים חיי קהילה במעונות הקמפוס. השנה תתקיים הסדנה בין התאריכים 2-4 באפריל 2017. * ההשתתפות בסדנה כרוכה בתשלום * לא ניתן להשלים את תהליך הקבלה ללא השתתפות בסדנה!

הרשמה ליום פתוח

ימים פתוחים

אנו מזמינים אתכם, מועמדים והורים, להשתתף באחד מהימים הפתוחים שאנו מקיימים במהלך תהליך הקבלה לקראת שנת הלימודים הבאה. אנו מאמינים כי מוטב לחוות את בית ספרנו מבפנים ולעמוד על ייחודו מקרוב. ליום הפתוח תפקיד חשוב בהחלטה אם להצטרף אלינו. תוכנית היום הפתוח כוללת שיחה עם מנהל ביה"ס, סיור ברחבי הקמפוס בהדרכת תלמידינו, שיחה עם ראשי מגמות ההצטיינות ופאנל שאלות ותשובות עם מנהל ביה"ס, מנהל הפנימיה והתלמידים. כל מי שמעונין להשתתף ביום הפתוח מתבקש למלא את הטופס המצורף בדף זה. שימו לב, תוכנית היום הפתוח מתחילה בשעה 15:00 ונמשכת כארבע שעות והיא מובנית לגמרי, רצוי להיות נוכח למשך היום במלואו.

הרשמה לחטיבת הביניים

תהליך הקליטה לחטיבה

תהליך הקליטה לבית הספר יהיה מבוסס על היכרות מעמיקה בין התלמיד, הוריו ובית הספר ועל תיאום ציפיות כן ואמתי בין המשתתפים. מטרת התהליך היא לאפשר לבית הספר להכיר את המועמדים, לתת למועמדים ולהוריהם משוב והבנה של מידת המחויבות הנדרשת מהם על מנת שנוכל להבטיח את הצלחת המעבר לבית הספר. על כל מועמד יהיה לקחת חלק בכל שלבי התהליך ללא יוצא מן הכלל ובשלב מתן המשוב ישתתפו גם הורי המועמדים. תהליך הקליטה יהיה מורכב מסדרה של 3 סדנאות (14/2, 19/2, 28/2) בשעות אחר הצהריים. במסגרת כל סדנה יעברו התלמידים שיעורים ופעילויות בסגנון וברמת ההוראה שתהיה בחטיבה. במהלך הסדנאות יילמד חומר לימוד חדש והתלמידים יבצעו מטלות על מנת לבחון את יכולותיהם. כמו כן במהלך הסדנאות או לאחריהן נזמין חלק מהתלמידים לשיחות היכרות אישיות. עם סיום הסדנאות כל תלמיד והוריו יקבלו מצוות בית הספר משוב על תפקודו במהלך הסדנאות וכן שיקוף באשר להערכתנו המקצועית על סיכויי ההצלחה של התלמיד בבית הספר. משוב זה יינתן בשבוע שבין 5/3 ל-9/3 במסגרת שיחה בין נציגות מצוות בית הספר עם התלמיד והוריו (נוכחות ההורים והתלמיד חובה). כל תלמיד שירצה בהמשך התהליך ויעמוד בתנאי של השתתפות מלאה שלו ושל הוריו בכל התהליך, יעבור להגרלה שתתקיים במנהל חינוך ירושלים.